Aktualności

Zostanę rodzicem - SOBOTNIE WARSZTATY sierpień lub wrzesień

Opieka nad małym dzieckiem kojarzy nam się często z nieprzespanymi nocami i uciążliwym karmieniem dziecka posiłkami, których dziecko nie chce jeść. Dodatkowo dziecko płacze a my nie wiemy co robić, bo przecież akurat jest najedzone, wyspane i zdrowe.

Są dwa wyjścia w takiej sytuacji: pierwsze pozwala nam przerzucić odpowiedzialność na dziecko i mówić, ze „ono takie jest”, drugie polega na umiejętnym rodzicielstwie, które pozwala na prawidłowe ulokowanie odpowiedzialności w dorosłych i stworzenie dziecku właściwych warunków do prawidłowego rozwoju. Jeśli chcecie Państwo mieć gwarancję tego drugiego podejścia, zapraszamy na warsztaty skierowane do przyszłych rodziców, którzy planują lub spodziewają się narodzin dziecka.

Podczas zajęć nauczymy Państwa kilku prostych umiejętności, które sprawią, że Wasze dzieci będą uśmiechnięte i wyspane, w efekcie czego Wy również. Rodzicielstwo to piękny i satysfakcjonujący czas w życiu rodziny. Jeśli ktoś twierdzi inaczej, to znaczy, że jeszcze nie był na naszych warsztatach „Zostanę rodzicem” lub „Mało je, mało śpi i dużo płacze”.

Warsztaty przeznaczone są dla rodziców planujących lub spodziewających się dziecka.

Dostępne terminy:

I. Sobota, 19 sierpnia 2017, godz. 14.00 – 18.30

II. Sobota, 26 sierpnia 2017, godz. 14.00 – 18.30

III. Sobota, 2 września 2017, godz. 14.00 – 18.30

IV. Sobota, 9 września 2017, godz. 14.00 – 18.30

Czas trwania: 4,5 h ( w tym 30 min. przerwa na poczęstunek)

Cena uczestnictwa: 640pln/osoba (dla pary cena dla drugiej osoby 560pln)

Warsztat prowadzi: psycholog Anna Demarczyk

Liczba miejsc: 12

Zapisy: Osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt na adres e-mail progress@progress.warszawa.pl w celu potwierdzenia dostępności miejsc.

Prosimy podać imię i nazwisko, nazwę i termin wybranych zajęć oraz numer telefonu do kontaktu.

Mało je, mało śpi i dużo płacze - NIEDZIELNE WARSZTATY sierpień

Stało się. Opieka nad małym dzieckiem okazała się być jednoznaczna z nieprzespanymi nocami i uciążliwym karmieniem dziecka posiłkami, których dziecko nie chce jeść? Dodatkowo dziecko płacze a my nie wiemy co robić, bo przecież akurat jest najedzone, wyspane i zdrowe. Zdarza się, że kładzie się na podłodze sklepu i wrzeszczy, bo chce to, czego akurat nie możemy mu kupić?

Jeśli jesteś rodzicem i ten opis całkowicie lub częściowo odpowiada sytuacjom, z którymi się zmagasz, mamy dla Ciebie dwie informacje, złą i dobrą. Zła jest taka, że gdzieś popełniasz błąd (choć nie tak miało być, prawda?). Dobra brzmi: można to skutecznie zmienić i przenieść Twoje wyobrażenia o rodzicielstwie do rzeczywistości.

Zapraszamy na warsztaty, podczas których uporamy się z trudnościami wychowawczymi spędzającymi Ci sen z powiek. Nie ma nieznośnych dzieci, one tylko sygnalizują, że coś jest nie tak. Zajęcia warsztatowe dostarczą Państwu wiedzę na temat komunikacji z dzieckiem, która nie odbywa się wyłącznie werbalnie, ale głównie poprzez zachowanie. Każdy z Uczestników otrzyma również indywidualne wskazówki i wiedze na temat technik wychowawczych z zakresie zgłaszanych trudności.

Warsztaty przeznaczone są dla rodziców dzieci w wieku 0-6 lat.

Dostępne terminy:

I. Niedziela, 20 sierpnia 2017, godz. 14.00 – 18.30

II. Niedziela, 27 sierpnia 2017, godz. 14.00 – 18.30

Czas trwania: 4,5 h ( w tym 30 min. przerwa na poczęstunek)

Cena uczestnictwa: 640pln/osoba (dla pary cena dla drugiej osoby 560pln)

Warsztat prowadzi: psycholog Anna Demarczyk

Liczba miejsc: 12

Zapisy: Osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt na adres e-mail progress@progress.warszawa.pl w celu potwierdzenia dostępności miejsc.

Prosimy podać imię i nazwisko, nazwę i termin wybranych zajęć oraz numer telefonu do kontaktu.

Stres to mój kapitał - Warsztaty 13, 19 lub 20 sierpnia 2017

Warsztaty przeznaczone są dla osób, które odczuwają nadmierne obciążenie stresem i chciałyby wzmocnić lub nabyć konstruktywne strategie radzenia sobie z wymaganiami dnia codziennego. Proponowane zajęcia mają na celu podniesienie kompetencji Uczestników w umiejętnym transferze bagażu, jakim jest doświadczany przez nich stres, na kapitał dostarczający sprawczości i poczucia kontroli.

Jeżeli:

  • odczuwasz trudności w utrzymaniu balansu między pracą zawodową a życiem prywatnym
  • w sytuacjach wzmożonego napięcia reagujesz impulsywnie
  • w czasie przeznaczonym na wypoczynek nie potrafisz zrelaksować się i uzupełnić energię witalną na satysfakcjonującym poziomie
  • masz poczucie braku kontroli nad czasem i właściwym ustaleniem priorytetów
  • popadasz w konflikty, kłótnie
  • masz poczucie przytłoczenia obowiązkami i czujesz się często przemęczony.

Weź udział w warsztatach i skorzystaj ze sprawdzonych rozwiązań, które pozwolą na opanowanie bieżącej sytuacji oraz pozwolą na zdobycie trwałych umiejętności niezbędnych do zapobiegania podobnym deficytom w przyszłości.

Program:

Część 1. – wykładowa (2h):

Definicja stresu i jego indywidualny wpływ na osoby poddane działaniu stresorów. Style i strategie radzenia sobie ze stresem. Symptomy psychologiczne i somatyczne w reakcji na stres. Skuteczne techniki radzenia sobie z nadmiernym lub przewlekłym stresem .

Część 2. – warsztat interaktywny (2,5h):

W tej części praca będzie skoncentrowana na potrzebach konkretnej grupy biorącej udział w zajęciach i będzie polegała na treningu umiejętności w oparciu o wiedzę zawartą w części wykładowej i zgłaszane przez Uczestników zapotrzebowanie z tego zakresu.

Część 3. – indywidualna konsultacja (60min.)

Dla osób zainteresowanych, w terminie do dwóch tygodni po zajęciach w grupie, zapewniamy jedną indywidualną konsultację psychologiczną z obszaru wiedzy prezentowanej podczas warsztatów. Ma ona na celu uwzględnienie trudności, które Uczestnik chciałby skorygować, bez potrzeby dzielenia się tym zakresem informacji o swojej sytuacji z pozostałymi Klientami.

Dostępne terminy:

I. Niedziela, 13 sierpnia 2017, godz. 14.00 – 19.00

II. Sobota, 19 sierpnia 2017, godz. 14.00 – 19.00

III. Niedziela, 20 sierpnia 2017, godz.14.00 – 19.00

Czas trwania: 5 h ( w tym 30 min. przerwa na poczęstunek)

Cena uczestnictwa: 420pln/osoba

Warsztat prowadzi: psycholog Anna Demarczyk

Liczba miejsc: 12

Zapisy: Osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt na adres e-mail progress@progress.warszawa.pl w celu potwierdzenia dostępności miejsc.

Prosimy podać imię i nazwisko, nazwę i termin wybranych zajęć oraz numer telefonu do kontaktu.

Zrywam z samotnością - Warsztaty 9 lub 16 sierpnia 2017

Jeżeli jesteś singlem i chcesz to zmienić, zależy Ci na nawiązaniu bliskiej i udanej relacji z ważną dla Ciebie osobą lub Twój obecny związek przeżywa trudności, te warsztaty przygotowaliśmy właśnie dla Ciebie.

Zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną ofertą i zachęcamy do wybrania dogodnego dla Ciebie terminu.

Podczas warsztatów skupimy się na najważniejszych aspektach budowania relacji. W części wykładowej omówimy techniki komunikacji, sposoby nawiązywania dobrego kontaktu, rozwijania relacji i jej umacniania. W części szczegółowej warsztatu skoncentrujemy się na indywidualnych trudnościach z tego obszaru zgłaszanych przez Uczestników.
Warsztaty prowadzone są w formie interaktywnej, przebieg i zakres poruszanych zagadnień dostosowany jest całkowicie do potrzeb konkretnej grupy warsztatowej.

Dostępne terminy:

I. Środa, 9 sierpnia 2017, godz. 17.30 – 21.00

II. Środa, 16 sierpnia 2017, godz. 17.30 – 21.00

Dla chętnych spośród Uczestników, w ciągu dwóch tygodni po zakończeniu warsztatów zapewniamy jedną bezpłatną 60-minutową konsultację indywidualną z zakresu tematów omawianych na spotkaniu warsztatowym.

Czas trwania: 3,5 h ( w tym 15min. przerwa na poczęstunek)

Cena uczestnictwa: 320 pln/osoba

Warsztat prowadzi: psycholog Anna Demarczyk
Liczba miejsc: 12

Zapisy: Osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt na adres e-mailprogress@progress.warszawa.pl w celu potwierdzenia dostępności miejsc.

Prosimy podać imię i nazwisko oraz numer telefonu do kontaktu.

Schudnij z głową - WARSZTATY 19 SIERPNIA

Warsztaty dla osób z trudnościami kontroli prawidłowej wagi

Zapraszamy osoby zainteresowane psychologicznymi aspektami związanymi z kontrolą i utrzymaniem prawidłowej wagi na trzygodzinny warsztat z psychologiem.
Warsztat podzielony jest na dwie części:

Część 1.
Wykładowa – ogólne zagadnienia z obszaru psychodietetyki i wybrane mechanizmy psychologiczne wpływające na powstawanie zaburzeń odżywiania i utraty kontroli wagi

Część 2.
Warsztat interaktywny – dyskusja w grupie oparta o wiedzę prezentowaną w części wykładowej oraz pytania uczestników

Dla chętnych, w terminie do dwóch tygodni po zakończeniu warsztatów zapewniamy jedną bezpłatną 60-minutową konsultację indywidualną z zakresu tematów omawianych na spotkaniu warsztatowym.

Warsztat prowadzi:  psycholog Anna Demarczyk

Termin:
Sobota, 19 sierpnia 2017, godz. 14.00 – 17.00

Cena uczestnictwa:  360 pln/osoba
Liczba miejsc: 10

Zapisy: Osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt na adres e-mail progress@progress.warszawa.pl w celu potwierdzenia dostępności miejsc.

Prosimy podać imię i nazwisko oraz numer telefonu do kontaktu.

Szkolenia Prawne dla Firm

Rozbudowaliśmy ofertę szkoleniową z zakresu prawa dla firm. Opisy szkoleń pojawią się wkrótce.

Szkolenia Prawne dla Klientów indywidualnych

Rozbudowaliśmy ofertę szkoleniowo-warsztatową dla Klientów indywidualnych. Opisy szkoleń i warsztatów pojawią się wkrótce.